27 черв. 2013 р.

Не менструальні кровотечі, метрорагія.

Трапляються через багато причин, потрібне ретельне обстеження у гінеколога. Так, у молодих дівчат часто йдеться про загальне захворювання (туберкульоз, хвороби крові і серця), про кісту яєчника, розлад овуляції; у зрілих жінок насамперед слід встановити чи не вагітна пацієнтка (загрозливий аборт, позаматкова вагітність, міхур частий занос), якщо ж вагітність на сто відсотків виключена, слід подумати про фібріому, поліпи, інфекції, рак або функціональні відхилення менструального циклу. В перед кліматичний період метрорагії часто мають хороший прогноз, але жодній жінці не можна легковажно пояснювати собі це «просто зупинкою місячних» без консультації у лікаря – тільки він визначає чи не є причиною фібріома, поліпи або рак. Отже, ніколи не можна відкладати обстеження у спеціаліста.

1.Взяти порівну траву гвоздик польових, спориша і деревію, суцвіть календули, корені родовика (або півонії аномальної, Мар’їн корінь); 3 столових ложки суміші залити 1 л окропу, настоювати 2 години, потім варити 10 хв., процідити, долити до обсягу 1 л кипяченою водою. Пити по півсклянки 4 рази на день за 30 хв. до їди (К.І. Приходько).
2. Взяти 25 г свіжої трави зірочника середнього (мокрель, мокриця) на 1 л води, варити 20 хв. (без прикриття !), настоювати 15 хв. Пити по 150 мл. двічі на день до їди. (Рівольє).
3. Взяти 20 г недозрілих шишок кипариса вічнозеленого, подрібнити, залити 0,2 л спирту 96 %настоювати 10 днів. У випадку нагальної потреби настойку можна використовувати вже після 12 – ти годинного настоювання.  Приймати по 10 – 20 крапель вранці та ввечері перед сном. (Геленгір).
4. Взяти 2 столових ложки круціати голої (стара назва – підмаренник весняний), залити в термосі 0,5 л окропу, настоювати всю ніч. Пити по півсклянки 3 – 4 рази на день, використовувати траву не викидати, а залити 0,5 л води і кип’ятити 5 хв. на малому вогні, потім цим відваром залити столову ложку нової (сухої) порції трави, пити, як на посатку (Іван Носаль).
5. Взяти 4 столових ложки квітучих верхівок плакуна верболистого.ю залити 1 л холодної води, залишити на 10 – 12 годин, потім кип’ятити 2 хв. Відвар використовувати для іригацій і для прийому всередину по 100 г тричі на день (Геленгір).
6. Взяти порівну траву родовика і грициків, столову ложку з верхом суміші залити 0,25 л окропу, пити по півсклянки що 2 години. Найбільш ефективно діє свіжий сік з грициків : приймати по чайній ложці що 3 години. (Мушинський).
7. Взяти 30 г трави водяного перцю і 40 г грициків, залити 0,5 л холодної води, настоювати 4 години, пити по півсклянки що 2 години.
8. Змішати порівну траву водяного перцю, хвоща і деревію; 2 чайних ложки суміші на 0,25 л води, кип’ятити  2 – 3 хв., настоювати 20 хв., випити за день 2 – 3 таких дози. Ще один «гінекологічний чай» з німецької фармакопеї : змішати порівну квітучі верхівки тарновиця візникового, траву деревію і грициків; чайну ложку суміші на склянку окропу настоювати 20 хв. Можна приймати і один водяний перець або одні грицики, але слід пам’ятати, що кровоспинна дія грициків непевна, можливо через розпад діючих речовин у шлунково-кишковому тракті (Вайс).
9. Змішати траву хвоща, «шишки» хмелю, кореневища валеряни, корені барбарису і траву астрагалу солодколистого у співвідношенні 1:1:1:2:3; столову ложку суміші на 0,25 л окропу і ще варити 15 хв., настоювати 30 хв., пити 2 – 3 склянки в день залежно від ступеня кровотечі (Памуков).

10. Змішати порівну порошки трави грициків, горлянки повзучої і кропиви та кореневища змійовика; для профілактики приймати по 0,6 г суміші порошків тричі на день, а якщо раптом «хлинуло», приймати відразу подвійну дозу (Форон).

Немає коментарів:

Дописати коментар