22 серп. 2013 р.

. Целюліт або «апельсинова шкіра»

ви знайдете не в кожному медичному словнику, наприклад, British Medical Association довго не визнавала цю патологію за окрему хворобу, проте косметичні фірми приділяли їй належну увагу. Целюліт- це запалення сполучної тканини, особливо пухкої підшкірної, характеризується виділенням жирової тканини, застоєм лімфи та незначною набряклістю.
Хворіють на цилюліт жінки від 10 до 65 років, переважно від 25 до 45років. Лоналізація – переважно на стегнах, сідницях і менше на руках, колінах, і в ділянці шлунка. До целюліту схильні хворі схильні на печінкову не достатність, хронічний запор, опухлість та ін..(на початку лікування передусім звернути увагу на ці патології). Целюліт не виліковується дієтами для худнення, тому, що капіляри, проміж жировими клітинами, стають практично прониклими – і як наслідок, рідина з них просмоктується у міжклітинний простір. Це «проникнення водою» робить шкіру на вигляд брезклою, і що найважливіше, затруднює приплив  крові до цієї ділянки. В результаті, як прагнення клітин поживними речовинами, так і виділення залишкових продуктів уповільнюється.
Мабуть через подразнення токсичними покладами, волоконця колагену потовщується і закручується навколо жирових клітин і утворюються мікровузлинки, які можуть пізніше переформуватися у макровузли, вони заблоковують жир і цим закручують позбавлення його тільки одною дієтою. Макровузли можуть навпомацки проявлятись як дрібні грубо чини якраз під поверхнею шкіри, саме через ці грубо чини шкіра набуває вигляду «апельсинової шкірки» коли легенько натиснеш. Захворюванню на целюліт сприяє настання менопаузи (27% всіх випадків целюліту), коли високий рівень гормону естрогену може стати причиною затримки води, впливаючи на проникненість капілярів.(це пояснює, чому чоловіки, навіть огрядні рідко «отримують»целюліт). Сприяє появі целюліту, стреси, паління цигарок, невідповідне харчування, (багато солі, жирів ковбаси, смажених продуктів, хліба, цукру, солодких фруктів, алкоголю). Комплексне лікування  цієї хвороби включає масаж, гідротерапію (як ванни та обирання, так і прийом мінеральної води), фітотерапію.
1.      Дієта «целюлітниці»: вранці після пробудження негайно випити склянку гарячої води з соком половини лимона. Через 20хв. випити суміш овочевих соків (загальний об’єм 250мл.) – порівно огіркового, морквяного Г3 червоних бур’янів але без бананів. На сніданок: 250мл. Тієїж  суміші  соків, салат із зелених листкових огірків і трав, приправленних лимонним соком, оливковою олією, пряними рослинами, трохи морської солі. На обід: салат з помідорів, приправлений олією і лимонним соком, дрібку морської солі, трохи базиліку або, майорану, 2шт зварених  на парі овочів, що не містять крохмалю (рання квасоля, капуста, морква,кабачок або селера), шматочок коров’ячого масла, 2 шматочка пісного м’яса або печінки. Перед сном випити склянку соку з селери (як снодійне). Напої протягом дня: води зовсім не пити , а тільки трав’яний «чай» з рівних частин кореневищ  парію і листочків м’яти, суміш овочевих соків. Застереження: не відмовляйтесь зовсім від олії і масла, вони потрібні, бо деякі вітаміни і мінеральні солі не встановлюються без вирів. (Meredith).
2.     Лаколюс сприяє дренажу лімфи, тому репрезентується для профілактики і лікування целюліту: взяти 25г.коренів на 0,6л. окропу, настоювати 5 хв, процідити, пити по 150мл тричі на день (Аманда Кокрейн).
3.     Регулярно вживати ананас (половину свіжого плоду з кожним вживанням їжі), помпельмус, персики, суниці, диню (Пом є).
4.     Взяти дві жмені листочків і стебел плюща, варити 10-15хв. (води – достатню кількість, літр-півтора). Ще теплою рідиною просякнути ватні подушечки, загорнути їх у два шари марлі, міцно примотати, тримати 20хв. а внутрішньо приймати відвар листків плюща: 50г. сухих на 1л.окропу, настоювати 10хв. (Півольє,1978)
5.      Взяти 150г. сухих квіток бирючини звичайної (фабольник, вовчі ягоди, жостір) на 1л. рослинної олії, настоювати протягом місяця на сонячному місці. Використовувати для втирань (Рівольє).
6.     Для зміцнення дряблої шкіри, що є наслідком зменшення ваги і целюлітних ділянок, щодня втирати лосьйон такого складу: закип’ятити 1л води, щоб випав осад, процідити, бо усе теплої води додати  по 10г квіток лаванди, листочків чистотілу і кропиви, настоювати воду, процідити. Не треба готувати більше як на 1л. настою, свіжий більш ефективний (Meredith).

7.     Наберіться терпіння, покращення, натане лише через місяць. Крім названих рослин внутрішньо можна приймати  настої же таких рослин: артишок (листя), материнка (квітучі верхівки), нечуйвітер волохатий (трава), деревій, смородина чорна (листя), виноград (листя червоних сортів), злинка канадська (трава) та ін.

Немає коментарів:

Дописати коментар