22 серп. 2013 р.

Передчасне посивіння (лейкотрихоз)

Передчасне посивіння, або лейкотрихоз, - це гепатитно обумовлений нормальний фізіологічний процес, пов'язаний із старінням коли у волосині зменшується кількість пігменту метаніна. Як правило, у 35-40 років з’являється окремі сиві волосини,
а до 50 років волосся може бути сивим майже все. Є думка, що сивина-ознака не старіння організму, а лише значності самого волосся. Всім відомі історичні приклади швидкого посивіння через душевні зрушення. Наприклад,англійський філософ, автор «Утопії» Томас Мор (1478-1535) та французька королева Марія Антуанетта (1755-1793) посивіли за одну ніч після того,як їм оголосили (смертний вирок, відомий французький анатом Б.Біша (1771-1802) спостерігав 5-6 випадків, коли волосся посивіло швидше, аніж за тиждень, англійські лікарі спостерігали те ж саме під час кримської кампанії (Молешотт, 1863).
Проте деякі вчені-медики (як колись, так і тепер ставляться до таких повідомлень скептично, бо вважають, що навряд чи за такий короткий проміжок часу можливе зникнення пігменту і наповнення повітряними бульбочками звільнених від нього ділянок волосу. Швидше за все відбувається такий процес: через сильний стрес стрімко випадають темні волосини, а сиві, як менш чутливі до стресових факторів, залишаються – і от складається враження, що голова посивіла за одну ніч. Трапляється випадки передчасного посивіння і у цілком здорових молодих людей (піліоз), але його виліковують також як деякі хвороби, наприклад, злоякісна анемія, діабет, зниження активності статевих залоз, гіпотиреоз, гіперфункція кори наднирників порушені функції гіпофізу, генетичні фактори (альбінізм, кольорові аномалії - сиве лише одно пасмо, як у Індіри Ганді). Прискорюють процес посивіння інфекційні хвороби, гіповітаміноз, анемія, перевтома,стрес, одноманітне харчування. Так, у вегетаріанців і тих, хто додержується всіляких модних дієт, сивина настає через нестачу тирозину(речовина що міститься у білках тваринного походження). У здорових людей прийом вітаміну В5ь (пантотенова кислота) і параамінобейзойної кислоти може затримати процес посивіння,  застосовуються і інші вітаміни (А, С, Е, рибофлавін , В6, В12) та припарати (матаонін, новокаїн). Проте ефект від вітамінотерапії триває рівно стільки, скільки людина приймає ці препарати і тому рекомендувати таку терапію не слід, бо гіпервітаміноз такий же шкідливий, як і гіповітаміноз. Кажуть, що сивина зникає, якщо їсти пророщену пшеницю протягом 2-3 тижнів, але якщо це і не допоможе, то принаймні покращиться зір і «освіжиться» кров!
1.     Сухі рослини кров яка звичайного (дивина ведмеже вухо) спалити, зібрати попіл і змішати його з лимоном домашнього виготовлення. Миття голови таким засобом нібито повністю відновлює попередній колір волосся (Flexander trallianus)
2.     На островах фіджі невеличкі шматочки свіжих кореневищ імбиру заливають медом і настоюють. Регулярний прийом таких «медвяників» зменшує кількість сивого волосся. Імбир легко розводиться в  теплиці або як кімнатна рослина, тому цей засіб доступний і нам, варто спробувати – гірше не буде ( J. Ethopharmacology 1986 vol.15.№ 1)
3.     Взяти шкарлупу від 20 вільних горіхів і варити 15хв. в 0,3л води, змішати з хною нанести суміш на волосся і тримати 3-4 год. а то і всю ніч, щоб отримати більш темний колір волосся (Дімков).
4.     Можна обійтись без хни і басми, якщо взяти пакуночок разового чаю і 5-10шт. листочків волосяного горіха і варити 10хв. в 1л. води, коли охолоне, процідити. Волосся розчісувати гребінцем який змочувати в відварі (Дімков).
5.     Корені ревеню (будь-якого виду, але не менш,як трирічного) подрібнити, залити водою і кип’ятити 15-20 хв. весь час розмішувати (щоб не підгоріло) пропорція: залежно від довжини волосся брати 10-20-30г сухого кореня ревеню на 0,2-0,3л. води. Коли утвориться густа маса, знати з вогню дати настоятися. Для надання волоссю темно-коричневого відтінку, додати щипку соди (Оксана Куренко).
6.     Взяти 50г. суміші листків і коренів кропиви, залити 0,5 води і 0,5 оцту, кип’ятити 30 хв. коли охолоне, процідити і втирати у волосся щодня увечері протягом кількох тижнів. Потрібно також пити відвар трави коренів кропиви (без оцту) по ложці вранці та увечері (Чуролінов).
        10.з профілактичною метою, особливо при порушенні роботи залоз  внутрішньої секреції. Змішати  порівну бруньки сосни, листя волосяного горіха, квіти гадючник і лишайник цетрарію ісландську і 2 столових ложки суміші на 0,5л. окропу, настоюючи 10хв,пити по 75г. тричі на день за 10хв. до їди (Дімков).

11.При ранньому посивіння волосся взяти 2ст. ложки подрібнених коренів лопуха і кип’ятити в 0,5л.води до випарювання половину, додати 2 чайні ложки насіння кропу настоювати, 2 години, процідити. Втирати в шкіру голови вранці та увечері курс 2-3 місяці. Крім того, рекомендується пити щодня 2 столові ложки соку з кореня селери, щоб у раціоні були вишня, малина, суниця, омана, груші, капуста, цибуля (Владислав Тиагов) .

Немає коментарів:

Дописати коментар