22 серп. 2013 р.

Облисинні алопеція. Випадіння волосся.

На облисіння страждають як чоловіки, так і жінки (правда, жінки рідко, як писав це Палій Старше – див. Natnralis historiaeliber XI, 47,2). Випадіння волосся у деяких чоловіків починається у віці 20 – 25 років (передчасне облисіння – головним чином через слабкість).
До 30 років воно прогресує, потім уповільнюється. Прискорюють облисіння також хвороби печінки, шлунку, щитової залози, себорея, лупа, психогенні фактори (сум, тягар, розлучення та інші моральні зворушення), зміна місця проживання або роботи, фізична перевтома, безсоння, активне життя у великих містах, травми голови хірургічне втручання та ін.. У жінок, крім спадкових факторів і перелічених нижче причин, облисінню сприяють хвороби яєчників (збільшене утворення чоловічих гормонів), клімакс, побічна дія деяких ліків (теж і у чоловіків), маніпуляції з волоссям (фарбування, завивка, знебарвлення); згідно новітніх досліджень, до 60 % бізнес – леді страждатимуть на випадіння волосся, а половини з них навіть загрожує повне або часткове облисіння – і все тому, що через сильні стреси у ділових жінок підвищується рівень чоловічого статевого гормону тестерона (між іншим, саме через це жінки – підприємці потерпають і від сексуальних розладів, наприклад, від фригідності). Часто неможливо визначити на конкретну причину випадіння волосся.
         Цікавий факт : щорічно американці витрачають близько 3 млн. доларів на засоби від облисіння, які розсилаються поштою. Проте ті ж  американці вважають, що найпростішим  «лікуванням» від лисини – це змиритися з нею (“the simplest “cure” ar baldness is simply to accept – lsarxield, 1981”), ще до того ж зберети велику суму грошей !





1.     Взяти свіжі рослини молодої кропиви і капульцина великого (квасоля, настурція, понова жерявка), змолоти на м’ясорубці; рівні частини обох рослин залити також кількістю сиропу, настояти 2 тижні в темному місці. Для втирань в голову вранці та ввечері (Попшенцкі).
2.     Взяти по 100 г. свіжих листків плюща і цибулин часнику, подрібнити до стану кашки (води не додавати). Втирати в лисі місця по 5 - 10  хв. Вранці чи ввечері, через день. В проміжку мити голову відваром ромашки. Курс лікування місяць (Животич).
3.     Взяти 4 столових ложки листків самшиту, залити 2 л. води, варити 20 хв. ; процідити, розлити в пляшки. Для посилення росту волосся втирати по вечорах в корені волосся (Дімков).
4.     Змішати порівну порошки коренів лепехи і цикорію (вся рослина з коренем), чайну ложку суміші залити склянкою води, варити 5 хв. Вранці та увечері втирати теплу рідину в корені волосся (Гайтер).
5.     Взяти 60 г. коренів лопуха на 2 л. води, варити до упарювання наполовину, процідити, додати 4 столових ложки коньяку, закоркувати ; щодня втирати рідину в шкіру голови (Praktischer Wegweiser”, 1896, № 29).
6.     Взяти 100 г. листків кропиви на 0,5 л. дистильованої (або дощової) води, варити 20 хв. Потім засипати 25 г. суцвіть ромашки, настоювати 8 год. Процідити, додати 200 г. винного оцту. Втирати в корені волосся щовечора (Туцанов).
7.     Як було встановлено ще чверть століття тому, миття волосся різними шампунями, навіть спеціального призначення, не покращує його стану, проте вживання для миття голови альтернативних засобів у формі жовтка яєць з додаванням певної кількості рому діє позитивно (але робити це потрібно тривалий час). Так, у групи пацієнтів після того, як минув рік застосування цього методу миття голови, у 87 %  випадіння волосся загальмувалося, зникла лупа і себорея. Хто є знов повернувся до   «шампунізації» , у того стан волосяного покрову погіршився, лупа повернулася («Zyjmy duzej», 1978, № 2) . 
8.     Змішати по 30 г. трави майорану і коренів кропиви, залити 0,5 л. міцної горілки (45 С) або рому чи спирту, настоювати 2 тижні. Змочувати гребінець у настойці і розчісувати волосся «проти шерсті», так робити щодня вранці тривалий час (Palaisenl).
9.     Відомо, що кремній відкладається в основі коренів волосся і сприяє його росту, тому у комплексне лікування хворих на облисіння бажано включати настій трави хвоща польового : взяти 4 чайні ложки трави на 0,25 л. окропу, настоювати 2 години; пити по 3 – 4 столових ложки 3 – 4 рази на день (Валентина Ягодка).
10.                        При гніздовій плішивості, особливо у дітей, по черзі (по одному дню) втирати в поражені місця міцні відвари : а) хвоща; б) кропива; в) корені селери; г) відвар з суміші чебрецю, парила,  кори верби, листя черемхи – всіх порівну. Далі, після миття волосся добре було б втирати в шкіру голови відвар глухої кропиви (вода з оцтом порівну). Щоб був вибір засобів, мати на увазі ще й такий ефективний засіб : три великих цибулини подрібнити, залити 0,5 л. коньяку або горілки настоювати 3 доби, процідити; щодня робити масаж голови. Крім того, потрібно, щоб в їжі була додаткова кількість вітаміну В2 (рібофламін), найбільш доступним його джерелом є дріжджі, а тим хто їх не переносить в чистому виді, додавати їх до галушок; також споживати щодня ложку якісного меду (W. Gregorova). Примітка. Якщо пацієнтом буде дитина, перш за все потрібно запевнити матір у можливості лікування, бо стурбованість матері передається дитині, а загальновідомо , що шкірні хвороби дуже тісно пов’язані зі станом нервової системи.
11.                       В Чорнобильському районі на Київщині колись стимулювали ріст волосся так : брали певну кількість свіжих рослин чистотілу, кропиви і підбілу (мати – й - мачуха), залити окропом. Над цим настоєм парились і ним же обливали голову (Андрій Шкарбан).

Немає коментарів:

Дописати коментар