22 серп. 2013 р.

Загрожуючий аборт, викидень

Згідно з Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, спонтанний аборт – це видалення плоду організмом матері до 28 – го тижня, тобто до 7 – го місяця вагітності (після цього терміну маємо справу з передчасними пологами). Про причини викиднів є різні думки.
Взагалі вважається, що природа захищається від аномалій, які загрожують роду людському – тут вступає в дію якийсь механізм природного відбору на ранній стадії життя (Роман Чекановський). Організм жінки, який відторгує плід, цим сигналізує про існування певної патології. Ще років 20 тому вважалося, що мимовільний аборт трапляється у кожної п’ятої вагітної жінки. Тепер же, особливо в забруднених регіонах (будь де, не тільки в Україні), він спостерігається значно частіше. При цьому слід пам’ятати, що появі викидня сприяють переважними збудниками спосіб життя, стреси, неповноцінне харчування – бо всі ці фактори послаблюють опірність організму жінки, створюють сприятливі умови для розвитку вірусних і бактеріальних інфекцій, а також хвороб, як токсоплазмоз або лістеріоз. Ліки, які жінки приймають на початку вагітності, також можуть спричинити викидень. «Класичні» ж причини самовільних абортів такі : недорозвинута матка або її деформація, зміщення матки назад (ретрофлексія) тріщини недостатність шийки матки, запальні стани, хвороби інших організмів (наприклад, хронічний нефрит, сполучений з високим тиском, приводить до детеперативних змін у ложе матки, веде до його відшарування), анемія, діабет, авітамінози, патології щитовидки і інші гормональні розлади, мають значення навіть аномалії в будові сперматозоїдів батька (існує гіпотеза, що в цьому випадку організм матері викидає яйце, запліднене біологічно неповноцінним живчиком), важливі також і генетичні фактори про підготовку до вагітності та її збереження майбутню матір поінформують 1 жіночій консультації. Трави мають лише допоміжне значення – як загальнозміцнюючий засіб.

1.     Взяти чайну ложку кори калини, залити 100 мл. Окропу, варити 5 хв. На слабкому вогні і ще парити на водяній парі 30 хв., настоювати 10 хв., процідити, долити кипяченою водою до початкової кількості . Пити по 1 – 2 столовій ложці 3 – 4 рази на день через деякий час після їди. Варіант : при загрозі викидня допоможуть також квітки калини : 2 столових ложки запарити в 0,5 л. окропу (краще в термосі), настоювати не менше 2 годин, можна заварити на ніч, а в ранці процідити по ½  – ¼ склянки  3 – 4 рази в день до зупинки переймів, після того доза зменшується вдвічі і вживається ще 1 – 2 тижні щоб уникни ту рецидиву (Ахметов).
2.     Змішати порівну траву парила, суниць, гравілату, підмаренника гіркого, споришу, мальви лісової та при вороття, квітки лаванди і нагідок; 2 столові ложки суміші варити 10  хв. В 0,5 л. води. Пити по 75 г. тричі на день до їди. Цю ж суміш можна пити і від безплідності (Дімнов).
3.     За три місяці до пологів приймати тричі на день по 0,6 г. порошку оману великого, змішати з медом або цукром (Геленгір).
4.     Взяти 3 ст.л. листків і суцвіть нагідок, залити 1 л. води і варити до упарювання наполовину, процідити; пити тричі на день до їди по кавовій чашці (Дімков).
5.     Для попередження передчасних родів Софія Олійник з Тернопільщини радить пити відвар такої суміші : спориш, хвощ, плоди моркви («Слово Просвіти», 1995, № 1 ; доза не наводиться).
6.     Подрібнити в тонкий порошок 100 г. трави деревію і 50 г. трави водяного перцю, з перших днів вагітності приймати тричі на день по половині чайної ложки суміші порошків (Попшенський).
7.     Загроза недоносити дитину виникає в разі нестачі в організмі матері магнію (він бере участь в 300 ензиматичних реакціях організму  людини). Сполуки магнію містять какао, букові горішки, соя, горіхи, мак, мигдаль, гречка, вівсяні пластівці, квасоля, горох, арахіс, камяна сіль. Але всі ці продукти ми не споживаємо щодня, тож слід приймати спеціальні препарати; такі виробляються в США, ФРН, Франції – магній в пластинах і питних ампулах. Можна обмежитись дозою 150 мг. Цитрату магнію в день, це зніме загрозу викидня, до того ж зменшиться блювота, зникнуть набряки, виразно збільшиться лактація. Препарати магнію не мають побічної дії навіть при передозуванні. Єдині протипоказання – ушкодження нирок і важкі хвороби печінки (Kobieta i zycie, 1985? № 45).  
Примітка . Достатній рівень магнію в організмі людини захищає від раку, склерозу, інфаркту, обсалатних і холерестичних ферменів, сатурнізму (отруєння свинцем) ; магній допомагає боротися зі стресом, вірусною інфекцією, алкоголізмом та ін.. Ознаки нестачі магнію : аритмія, спазми м’язів, запаморочення, швидка втомлюваність, неврози, поганий сон,важко зосередитись тощо.
8.     Взяти по 100 г. плодів шипшини і суцвіть ромашки, по 50 г. трави звіробою, листків меліси і м’яти, суцвіть нагідок; чайну ложку суміші на 0,25 л. окропу, настоювати 20 – 30 хв. Пити 1 раз в день перед сном. (Г. Сорока).
9.     Гомеопатичні засоби :  сабіна D3 – D6 (уловець козацький), щогодини по 5 крапель (при загрозі аборту); і профілактично – сабіна  D4, 1 раз в день 5 крапель. Більше до кінця вагітності при загрозі викидня рекомендується вібурнум D2 – D3 (кора калини), що 3 – 4 години по 5 крапель.

10.                        В деяких місцевостях Австрії граб вирощують як живопліт : зібрати молоді верхівки гілок (верхні 3 листки), відварити в молоці; молоко злити в інший посуд, розмішуючи в ньому жовток яєць і заправити порошком, додавши трохи масла. Такий «суп» вживати замість вечері приймати кілька тижнів, можливо і місяців. Крім того, пити по 2 – 3 частини в день «чаю» з деревієм і мантечкою (Марія Требен).

Немає коментарів:

Дописати коментар